Ciąża tydzień po tygodniu - 34 tydzień

lekarze specjaliści > Ciąża tydzień po tygodniu > Ciąża tydzień po tygodniu - 34 tydzień

Specjaliści Radzą

Ciąża tydzień po tygodniu - 34 tydzień

34 tydzień ciąży - dziecko waży 2,3 kg i ma ok.45 cm. Dziecko mniej kopie i szturcha a coraz więcej przeciąga się i wierci. Jest to bardzo śmieszny widok gdy na brzuchu nagle widać wypukłości a ty zastanawiasz się czy jest to nóżka, rączka, łokieć a może inna cześć ciała. W tym tygodniu także gruczoły nadnerczy rozwinęły się na tyle aby zacząć produkować hormony stymulujące laktację. Maź płodowa staje się grubsza, ponieważ zanikło już lanugo a dziecko musi mieć ochronę. Jeżeli Twoje dziecko urodziłoby się w tym tygodniu właściwie przeżyłoby bez aparatury, ponieważ ma już na tyle rozwinięte płuca, że potrafiłoby samo oddychać.
Przyszła mama
Twoje dziąsła mogą krwawić, ponieważ są nabrzmiałe. Z piersi intensywnie wycieka siara. Musisz teraz wypoczywać jak najwięcej, ponieważ czujesz zmęczenie ale nie pij kawy aby się pobudzić, bo możesz zaszkodzić dziecku lepiej Ci zrobi krótka drzemka. Musisz mieć też przygotowany komplet dokumentów (Dowód osobisty, legitymacja ubezpieczeniowa z aktualnym wpisem, karta ciąży, wszystkie wyniki wykonywanych w ciąży badań : mocz, morfologia, HBS, toksoplazmoza, glukoza, USG ) oraz torbę z ubraniami dla siebie i wyprawką dla maluszka. Masz coraz bardziej regularne skurcze Braxtona-Hicksa więc jest to znak, że przygotowania do porodu idą pełną parą. Dziecko rośnie teraz w ogromnym tempie, ty również szybciej przybierasz na wadze. Możesz mieć kłopoty z pamięcią, ponieważ Twoje komórki mózgowe w tym czasie kurczą się ale nie martw się po porodzie wrócą do swojego stanu.

Zobacz pozostałe artykuły Zobacz kolejny tydzień ciąży

 

Polityka plików "cookie":

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.

 

copyright © 1999-2016 Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: (22) 621-81-17, medserwis@medserwis.pl