Ciąża tydzień po tygodniu - 32 tydzień

lekarze specjaliści > Ciąża tydzień po tygodniu > Ciąża tydzień po tygodniu - 32 tydzień

Specjaliści Radzą

Ciąża tydzień po tygodniu - 32 tydzień

32 tydzień ciąży - Twoje dziecko jest już właściwie w pełni rozwinięte. Jądra w tym tygodniu ostatecznie docierają do moszny więc dziecko (jeżeli to chłopiec )jest już pełnowartościowym mężczyzną. Dzięki rozwinięciu się pamięci jest ono w stanie zapamiętywać muzykę, bajki oraz wierszyki jakie mu mówisz podczas ciąży. Po porodzie włącz mu znany utwór czy przeczytaj znana bajeczkę a na pewno zareaguje. Poza tym ustalił się rytm snu i czuwania dziecka. Od tego tygodnia Twoje dziecko potrzebuje jeszcze więcej pełnowartościowych składników odżywczych, ponieważ jego waga do porodu zwiększy się dwukrotnie. Można tez zacząć przypuszczać jaki temperament może mieć dziecko. Jeżeli w brzuchu jest bardzo aktywne to i po porodzie niewykluczone, że takie będzie. Jeżeli jest spokojne niewykluczone ze i takie będzie jak już zawita na świecie. Dziecko mierzy aż 41 cm od czubka główki do pięt i waży ok.1,8 kg. Oraz ma już ogromne szanse na przeżycie gdyby poród nastąpił już teraz.
Przyszła mama
Udając się do lekarza poproś go o skierowania na badanie obecności kiły, ponieważ pozwala to zapobiec kile wrodzonej, która u dziecka wywołuje nieuleczalne zmiany. Opuchlizna nóg może się nasilić ale jeśli jej towarzyszą takie objawy jak bóle głowy, bóle w podbrzuszu, mdłości czy opuchlizna twarzy to NATYCHMIAST zgłoś się do lekarza, ponieważ może być to objaw stanu rzucawkowego bardzo niebezpiecznego dla Ciebie i dziecka. Poza tym z Twoich dróg rodnych może wydzielać się nadmierna ilość białej wydzieliny, jednak jest to objaw zupełnie naturalny. Musisz teraz jak najwięcej odpoczywać.

Zobacz pozostałe artykuły Zobacz kolejny tydzień ciąży

 

Polityka plików "cookie":

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.

 

copyright © 1999-2016 Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: (22) 621-81-17, medserwis@medserwis.pl